Dariusz Kucharski

 

Menedżer z dwudziestostoletnim doświadczeniem w zarządzaniu finansami przedsiębiorstw. Absolwent Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Specjalizuje się w projektowaniu i wprowadzaniu systemów kontrolingu i budżetowania oraz optymalizacji procesów biznesowych. W ramach realizowanych projektów przeprowadził kilka wdrożeń zintegrowanych systemów zarządzania klasy ERP, opracował i wdrożył systemy budżetowania i kontrolingu dla firm z branży dystrybucyjnej, produkcyjnej i usługowej. Zreorganizował procesy biznesowe w grupie spółek produkcyjnych.

Doświadczenie zdobywał pełniąc funkcje dyrektora finansowego w spółkach o obrotach od kilkunastu do kilkuset milionów złotych. Członek zarządów i rad nadzorczych kilku spółek akcyjnych, z doświadczeniem w prowadzeniu procesów M&A, skutecznie wprowadził zarządzaną przez siebie spółkę na Alternatywny Rynek Obrotu GPW - New Connect. Posiada praktyczne doświadczenie w pozyskiwaniu środków finansowych z funduszy Private Equity, od inwestorów indywidualnych, z funduszy europejskich oraz z instytucji finansowych.

 

Leszek Gajda

Karierę zawodową rozpoczął w 1995 roku w Dziale Doradztwa Podatkowego Ernst & Young. Od 2004 roku rozpoczął pracę na stanowisku Menedżera w Zespole VAT firmy PricewaterhouseCoopers, następnie otrzymał nominację na stanowisko Senior Menedżera w Zespole VAT oraz Team Leadera całego Działu Doradztwa Podatkowego we wrocławskim oddziale PricewaterhouseCoopers.

Jest ekspertem w zakresie zagadnień międzynarodowych i krajowych w podatku VAT, w tym w zakresie europejskiego podatku VAT. Przeprowadził szereg przeglądów podatkowych, opracowywał i wdrażał efektywne i bezpieczne podatkowo scenariusze rozliczeń podatkowych - w tym dotyczących transakcji międzynarodowych. Uczestniczył w licznych projektach obejmujących opracowywanie strategii postępowania, z powodzeniem reprezentował Klientów w toku kontroli i postępowań podatkowych, a także w postępowaniach przed sądami administracyjnymi.

Jest licencjonowanym doradcą podatkowym wpisanym na krajową listę doradców podatkowych – Partnerem w Tax Concept.

 

Tomasz Rączka

 

Absolwent Thames Valley University oraz Uniwersytetu Wrocławskiego. Od ponad 20 lat pracuje w branżach dystrybucyjnej, logistyki kontraktowej, produkcyjnej i konsultingu, w tym zasiadając w zarządach spółek prawa handlowego. Z sukcesami prowadził projekty restrukturyzacyjne oraz odpowiadał za optymalizację procesów operacyjnego wsparcia sprzedaży i rozwój biznesu oraz wdrażał autorskie systemy motywacyjne dla kadry menedżerskiej i działów handlowych. Realizował badania due diligence dla inwestycji w podmioty gospodarcze i nieruchomości przemysłowe.

Ekspert w zakresie kontrolingu operacyjnego oraz obszaru jakościowego w produkcji. Ceniony lider i motywator zespołów projektowych. Jego kompetencje i osiągnięcia potwierdzają referencje m.in. z Whirlpool Europe, AB S.A., GNT Polska (obecnie ALSO) i Value Added Logistics (grupa Mueller Die Lila Logistik).